دربارهء ما
انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی ایران مؤسسه‌ای خیریه، مردمی، غیرانتفاعی و مستقل با مجوز فعالیت از وزارت کشور است که بیش از ۱۲۵ هزار نفر عضو و ۱۷۶ شعبه در سراسر کشوردارد. این انجمن از سال ۱۳۵۹ توسط تعدادی از بیماران و خانواده هایشان و با مساعدت چند نفر از افراد خیرخواه و کادر درمانی بطور رسمی فعالیت خود را شروع کرد. طبق اساسنامه، اهداف انجمن بر پایه این اصول بنا شده است:

آموزشی پیشگیری:
 • مهمترین وظیفه انجمن، شناساندن بیماری های کلیه و راه‌های پیشگیری از آن در راستای اعتقاد عملی به « آموزش و پیشگیری، کم هزینه تر، آسانتر و مقدم بر درمان است» به منظور ارتقاء سطح بینش آحاد مردم از این بیماری و نیز بیماران و خانواده هایشان به منظور پذیرش، سازش و مقابله است.
  همکاری و هماهنگی با سایر مراکز مطالعاتی ـ تحقیقاتی ـ آموزشی پزشکی در این زمینه از طریق تبادل اطلاعات و تجربیات محور فعالیت های علمی- تحقیقاتی انجمن است.
برنامه‌های فرهنگی هنری ورزشی :
 • پیگیری و تلاش برای فراهم کردن تسهیلات و ایجاد امکانات و اجرای طرح ها و برنامه‌های فرهنگی، هنری، تبلیغی، ارتباطی، سیاحتی، زیارتی، ورزشی، تفریحی برای بیماران و خانواده هایشان و احیاناً کادر درمانی به منظور حفظ و بسط روحیه نشاط و شادابی و ارتقاء سطح بینش فرهنگی آنان در جهت پذیرش، سازش و مقابله بهتر با این بیماری.
  برگزاری کلاس های آموزشی و نیز معرفی بیماران و خانواده هایشان برای آموزش و یادگیری در کلاس های آموزش فنی و حرفه‌ای، هنری و … به منظور کسب تخصص و آمادگی برای اشتغال و خودکفائی.
خدمات امدادی و حقوقی :
 • تلاش برای فراهم کردن تسهیلات و امکانات رفاهی بیماران در حد توان با انجام فعالیت‌های خدمات اجتماعی امدادی و نیکوکاری.
  بطور کلی طرح و پیگیری انجام کلیه امور مربوط به بیماران کلیوی و حل مسایل و مشکلات مبتلا به آن‌ها چون مشکلات حقوقی، اداری، کاری و انجام مشاوره و راهنمایی در سایر مسائل مربوطه ونیز تعمیم و توسعه این خدمات به اقصی نقاط کشور.
خدمات درمانی:
 • انجمن در حال حاضر با استفاده از امکانات مردمی، اقدام به ایجاد و توسعه کمی و کیفی کلینیک شفا با برخورداری از اکثر بخش های مورد نیاز بیماران شامل درمانگاه – رادیولوژی – آزمایشگاه، بخش‌های همودیالیز و دیالیز صفاقی و نفرولوژی - دندانپزشکی - قلب - رژیم درمانی و … کرده است و  بیماران با استفاده از دفترچه بیمه وکارت عضویت از خدمات رایگان آن برخوردارند.
  سایر اقشار نیز  می توانند از این خدمات با تعرفه‌هایی به مراتب کمتر از مراکز خصوصی استفاده کنند.
خدمات حمایتی:
 • علاوه بر اقدامات درمانی، انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی ایران برای تأمین بیمه درمانی بیماران، پیگیری و تسهیل در تهیه داروهای مورد استفاده بیماران و نظارت بر کیفیت بهتر آن و همچنین تأمین کمک هزینه‌های دارویی ـ درمانی بطور موردی در امر پیوند کلیه اقدام به  فراهم و ایجاد کردن تسهیلات و امکانات، پذیرش، ثبت نام، هماهنگی و انجام آزمایش‌ها و معرفی بیماران و دهندگان و بطور خلاصه همراهی بیمار در تمام مراحل (قبل، حین و بعد) پیوند مشارکت فعال دارد و تاکنون مجوز بیش از  30 هزار  پیوند کلیه را صادر کرده است.
  انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی ایران برای پیوند از جسد پس ازمرگ مغزی اقدام به اخذ مجوزهای شرعی و مشارکت در تدوین آیین‌نامه اجرایی آن، ثبت نام و ارائه کارت اهداءعضو (کارت زندگی) کرده است.
خدمات دارویی و توانمند سازی
 • راه‌اندازی داروخانه شفا و سایر بخش های مورد نیاز بیماران در کلینیک شفاء و ایجاد بانک کلیه از جمله اقدامات انجام شده برای ارائه خدمات مطلوب تر به بیماران بوده است.
   ارائه خدمات اجتماعی، امداد و نیکوکاری با برگزاری برنامه‌های گوناگون نظیر بازارچه‌های نیکوکاری، ارائه قبض ها و نصب صندوق های کمک، تحت پوشش قرار دادن بیماران کم توان و نابرخوردار با برقراری مستمری و ارائه کمک‌های نقدی و جنسی بطور مستقیم
   ایجاد و فراهم سازی تسهیلات و امکانات برای تأمین بیمه‌های درمانی، هزینه‌های دارویی، درمانی، آمد وشد، مسکن، تحصیل، اشتغال، تهیه جهیزیه و ازدواج و … به‌طور موردی و غیر مستقیم
   فراهم سازی امکان اخذ تسهیلات وام قرض‌الحسنه و کارگشایی، با اقساط کم و طولانی مدت یا به صورت بلاعوض، لوازم اساسی منزل و تجهیزات پزشکی و … از دیگر خدمات این انجمن است.
   

  دکتر اعظم پناهی مهر عیسی لو :

  مدیر عامل و عضو اصلی هیئت مدیره انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی ایران


       

  عبدالحمید کشاورز :

 

رئیس هیئت مدیره انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی ایران 

 سید جلال موسوی :

نایب رئیس هیئت مدیره انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی ایران 

  محسن ناظمی :

خزانه دار و عضو اصلی هیئت مدیره انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی ایران

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
سید حسن تدینی ورنوسفادرانی :

عضو اصلی هیئت مدیره انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی ایران