۰
plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۷
فاطمه اشدری مدیر انجمن کلیوی استان قزوین ، ایجاد مرکز پیوند اعضا در استان قزوین ضروری است

فاطمه اشدری مدیر انجمن کلیوی استان قزوین ، ایجاد مرکز پیوند اعضا در استان قزوین ضروری است

فاطمه اشدری مدیر انجمن کلیوی استان قزوین ، ایجاد مرکز پیوند اعضا در استان قزوین ضروری است


به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا از قزوین؛ اعضای انجمن بیماران کلیوی استان قزوین ظهر سه شنبه در دفتر معاونت سیاسی استانداری قزوین در جلسه ای با حضور کبیری معاون استاندار، مشکلات این بیماران را بررسی کردند.
در این دیدار که اعظم پناهی عیسی لو مدیرعامل انجمن بیماران کلیوی کشور، دیدبان رئیس دانشگاه علوم پزشکی، مدرسی مدیرکل اجتماعی استانداری و جمعی از خیرین نیز حضور داشتند برای تامین نیازهای بیماران کلیوی بحث و تبادل نظر شد.
فاطمه اشدری مدیر انجمن کلیوی استان قزوین در این جلسه اظهارداشت: فعالیت انجمن کلیوی در استان یک دهه پس از تهران و در سال 73 آغاز شد و خدا را شاکرم که به واسطه یک دانش آموز دیالیزی وارد این کار خیر شدم و امروز به خدمت رسانی به این بیماران افتخار می کنم 

اشدری تصریح کرد: در سال 78 یک بخش دیالیز در خیابان راه آهن با ۷۸ بیمار فعالیت خود را آغاز کرد و در حال حاضر ۹ مرکز دیالیز در بیمارستانها فعال هستند و با افزایش بیماران نسبت به ارائه خدمات دیالیزی اقدام می شود.
عضو شورای شهر قزوین افزود: در استان قزوین 800 بیمار دیالیزی و 120 نفر بیمار حاد داریم که پس از عمل جراحی در حال مصرف دارو هستند و با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می کنند.
وی یادآورشد: برخی از بیماران مشکلات بیمه ای دارند و قادر به تامین هزینه های دارو و برخی حتی هزینه رفت و آمد به بیمارستان هم نیستند و تعدادی نیز در معیشت مشکل دارند که با کمک خیرین برای کاهش آلام آنها اقدام کرده ایم.
اشدری بیان کرد: متاسفانه در کنار افزایش هزینه های زندگی، دارو و درمان هزینه پیوند از 34 میلیون تومان به 80 میلیون تومان افزایش یافته که با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و جمعیت هلال احمر و خیرین توانسته ایم بخشی از نیازهای این بیماران را توسط انجمن تامین کنیم.
مدیر انجمن بیماران کلیوی استان قزوین تصریح کرد: در دوران سخت کرونا نگذاشتیم خدمت رسانی به بیماران خاص دچار توقف و یا رکود شود و با کمک سایر دستگاهها خدمت رسانی تداوم یافت.
کد مطلب : ۱۷۶۹
نام شما
آدرس ايميل شما