۰
plusresetminus
تاریخ انتشارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۲
معاونت اجتماعی وزارت بهداشت در جشن هفته حمایت از بیماران کلیوی ایران:

انجمن حمایت از بیماران کلیوی می تواند منشاء تحولات گسترده ای در حوزه سلامت باشد

انجمن حمایت از بیماران کلیوی ایران با برخورداری از 200شعبه فعال خود در آینده می تواند منشاء تحولات گسترده ای در حوزه سلامت بیماران کلیوی باشد.
انجمن حمایت از بیماران کلیوی می تواند منشاء تحولات گسترده ای در حوزه سلامت باشد
به گزارش روابط عمومی انجمن خیریه حمایت از بیمارن کلیوی ایران ، سید محمد هادی ایازی معاونت اجتماعی وزارت بهداشت در مراسم جشن هفته حمایت از بیماران کلیوی ایران گفت: یکی ازانجمن هایی که درمدت اخیرفعالیت های گسترده ای را در خصوص کمک به بیماران دارد، انجمن حمایت از بیماران کلیوی بوده است که نقش اساسی را درتسهیل روند دیاالیز و پیوند بیماران کلیوی کشور ایفا می کند.

وی ادامه داد: این انجمن با برخورداری از 200 شعبه درسراسر کشوربا فعالیت های گسترده خود منشاء تحولات گسترده ای درحوزه سلامت بیماران کلیوی کشورخواهد بود و بخشی از دغدغه بیماران دیالیزی و پیوندی را کاهش خواهد داد.

معاونت اجتماعی وزارت بهداشت افزود: درست است که درکشور حدود 720 سازمان مردم نهاد حوزه سلامت و890 موسسه خیریه فعال در حوزه سلامت وجود دارد اما اگر به واقع بخواهیم اقدامی جدی را درحوزه مسائل پیشگیری انجام دهیم باید زمینه ای را ایجاد کنیم که مردم درحوزه سلامت فعال ترعمل کنند.

ایازی بیان کرد : آماروارقام موجود درکشوربسیارنگران کننده است زیرا بسیاری ازافراد جامعه ازدیابت و قند خون خود مطلع نیستند بنابراین برای حل این معضل مشارکت مردم جامعه بسیار ضروری است که البته این امر نیز نیازمند فراهم آوردن بسترهای لازم است.

وی تصریح کرد : برای افزایش مشارکت های مردمی فعالیت افراد در بخش های مردم نهاد و موسسات خیریه ضروری است. مطابق بند 11 سیاست های نظام سلامت تاکید شده که مشارکت ساختارمند مردم در حوزه سلامت باید در قالب سازمان های مردم نهاد و یا موسسات خیریه یا ایجاد کانون های سلامت در سطح محلات شکل بگیرد تا گروهای مختلف در این مجموعه ها سامان بیابند و نسبت یا آموزش جهت پیشگیری این بیماری هاحرکت کنند.

وی بیان کرد: ما خوشبختانه دراین مدت کوتاه بالغ  بر 1هزار و 200 کانون سلامت را در سراسر کشور راه اندازی کردیم و این کانون های سلامت در اقصی نقاط کشور در سطح محلات در حال شکل گیری است و این فرصت خوبی برای ارتباط با مردم است تا در جریان موضوعات درمانی مردم قرار گیریم که در این مورد سازمان های مردم نهاد می توانند نقش کلیدی را ایفا کنند وراب مناسبی بین حوزه پزشکی و درمانی با مردم باشند.
کد مطلب : ۱۶۸
نام شما
آدرس ايميل شما