۰
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۴
مدیر انجمن خیریه بیماران کلیوی استان زنجان خبر داد:

بازگشایی بخش دیالیز انجمن بیماران کلیوی زنجان

بخش دیالیز انجمن خیریه بیماران کلیوی استان زنجان همزمان با هفته حمایت از بیماران کلیوی با ظرفیت 30 تخت و مهمانسرای مجموعه با 12 سوئیت آغاز به کار خواهد کرد.
بازگشایی بخش دیالیز انجمن بیماران کلیوی زنجان
به گزارش روابط عمومی انجمن حمایت از بیماران کلیوی ایران ، محمدرضا طهماسبی مدیر انجمن خیریه بیماران کلیوی استان زنجان در این رابطه اظهار داشت : در سال 91 ،کلنگ ساختمانی 5 طبقه در استان زنجان با هدف ساخت کلینیک و درمانگاه ، آزمایشگاه ، بخش دیالیز ، بخش اداری ، آموزشی و مهمانسرا برای بیماران دیالیزی توسط انجمن خیریه بیماران کلیوی زنجان زده شد تا با این اقدام بخشی از نیازهای بیماران کلیوی این استان مرتفع شود.

وی افزود:  در پی این رخداد در اسفند ماه 95 طبقه نخست این ساختمان که مربوط به بخش دیالیز است با  800 مترمربع مساحت و 2تخت برای پذیرش بیماران آماده بهره برداری شد و بلافاصله پس از آن بخش اداری ، آموزشی و پژوهشی این ساختمان  آغاز به کار کرد.

مدیرانجمن خیریه بیماران کلیوی استان زنجان ادامه داد: طبق برنامه ریزی های انجام شده در 29 آبان ماه سال جاری ، مصادف با هفته حمایت از بیماران کلیوی ایران ، در نظر است مهمانسرای این مجموعه با 750متر مربع زیربنا و 12 سوئیت خانوادگی به بهره برداری برسد و مراسم گلریزانی نیز برای ایجاد بخش کلینیک تخصصی برگزار شود.

لازم به ذکر است که در حال حاضر در استان زنجان 1800  پرونده مربوط به بیماران دیالیزی ، پیوندی و مراقبتی ثبت شده است که از این میزان 410 بیمار دیالیزی هستند که توسط 2 مرکز در زنجان و 6 مرکز در شهرستان های اطراف تحت درمان قرار دارند.
کد مطلب : ۵۵
نام شما
آدرس ايميل شما