۰
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۷

نمایشگاه دستاوردهای هنری بیماران کلیوی برگزار شد

رئیس هیات مدیره و جمعی از مدیران انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی ایران ازنمایشگاه دستاوردهای هنری بیماران کلیوی در بیمارستان هاشمی نژاد بازدید کردند.
نمایشگاه دستاوردهای هنری بیماران کلیوی برگزار شد
به گزارش روابط عمومی انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی ایران ،در حاشیه این بازدید پریسا لطفی کارآفرین و مدیر اجرایی این نمایشگاه گفت: حدود20 سال پیش به بیماری کلیوی مبتلا شدم و 12 سال است که تحت دیالیز قرار می گیرم اما این بیماری باعث نشد که روحیه خود را از دست بدهم و از فعالیت های روزمره باز بمانم به شکلی که در حال حاضر یک کارآفرین هستم.

وی گفت: از حدود 7 سال پیش با سرمایه بسیار اندک وارد هنر ساخت زیورآلات و سنگ شدم و اقدام به برگزاری شوهای خانگی کردم ،اما متاسفانه به دلیل نداشتن حامی مالی نتوانستم دامنه فعالیت خود را گسترده تر کنم.

لطفی ادامه داد: با توجه به اینکه معتقد بودم که یک بیمار کلیوی نیاز به ترحم و دلسوزی ندارد وعلاوه برسپری کردن روند درمانی خود نیازمند بهیود وضعیت روانی نیزهست، حدود 5 سال پیش پیشنهاد برگزاری نمایشگاه هنری را به مسئولان بیمارستان هاشمی نژاد دادم اما متاسفانه مخالفت هایی در این خصوص صورت گرفت.

این کارآفرین گفت: به دلیل قوانین موجود که در بیمارستان ها تنها باید خدمات درمانی صورت بگیرد برای برگزاری نمایشگاه مخالفت های زیادی وجود داشت اما با دوندگی های فراوان توانستم مسئولان امر را متقاعد کنم که یک بیمار کلیوی علاوه بر نیاز به درمان نیازمند درمان روحی و روانی نیز هست که برگزاری این نمایشگاه میتواند تاثیر مثبتی را در روحیه بیماران داشته باشد و سرانجام با این اقدام موافقت شد.

لطفی اظهار داشت: پس از کسب موافقت بلافاصله از بین بیماران تیم هنری را تشکیل دادیم و نمایشگاهی برگرفته از هنر بیماران کلیوی در سالن آمفی تئاتر بیمارستان هاشمی نژاد برگزار شد که در این نمایشگاه 2 روزه بیماران آثار هنری خود اعم از نقاشی ،سفالگری و رزین، دکوپاژ، زیورآلات و سنگ، شیرینی و شکلات را عرضه کردند.

وی گفت : هدف از برگزاری این نمایشگاه که در 15 و 16 اسفندماه برگزار شد علاوه بر ارتقاء روحیه بیماران کلیوی و دیالیزی ، به نمایش گذاشتن توانمندی های این بیماران و کسب درآمدی هرچند اندک برای کمک به این قشر بوده است.

مدیر اجرایی این نمایشگاه اظهار داشت : امید می رود که در سال های آتی با همکاری و حمایت انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی ایران و کمک خیرین حمایت مالی مناسبی از بیماران صورت بگیرد تا هر ساله شاهد هر چه با شکوه تر برگزار شدن این نمایشگاه باشیم.


 
 
 
کد مطلب : ۵۰۸
نام شما
آدرس ايميل شما