۰
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۲

هزینه همودیالیز برای بیماران کاملاً رایگان است

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: هزینه همودیالیز برای بیماران کاملاً رایگان است.
هزینه همودیالیز برای بیماران کاملاً رایگان است
به گزارش ر.ابط عمومی انجمن حمایت از بیماران کلیوی،شهرام طاهری در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: هزینه بیماران همودیالیز بین ۹۰ تا ۱۰۰ درصد را بیمه‌ها می‌دهند.

وی به راهکارهایی برای محافظت از کلیه اشاره کرد و گفت: بیماری کلیه به عنوان قاتل خاموش عمل می‌کند و بنابراین تأثیر عمیقی روی کیفیت زندگی فرد دارد لذا رسیدن به وزن مناسب و پرهیز از چاقی به کاهش فشار خون و کاهش خطر بیماری مزمن کلیه کمک می‌کند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به اینکه نیمی از مردمی دیابتی دچار تخریب بافت کلیه می‌شوند، اعلام کرد: خیلی از مردم آگاهند که پرفشاری خون باعث سکته مغزی و حمله قلبی می‌شود، ولی عده کمی از اثرات مخرب فشار خون بالا بر روی کلیه اطلاع دارند، فشار خون نرمال کمتر از ۱۲ روی هشت می‌باشد و فشار خون بیشتر از ۱۳ روی هشت و پایین‌تر از ۱۴ روی ۹ از مراحل قبل از پرفشاری خون محسوب می‌گردد که توصیه به رعایت رژیم غذایی و اصلاح شیوه زندگی می‌شود.

طاهری بیان داشت: فشار خون بایستی به طور منظم مانیتور شود، پرفشاری خون به خصوص اگر همراه بیماری قند و یا افزایش چربی یا بیماری قلبی عروقی باشد باعث آسیب بیشتر کلیه می‌شود.

وی مصرف غذای سالم و کنترل وزن را در جلوگیری از بیماری قند و بیماری قلبی و بیماری مزمن کلیه مؤثر عنوان کرد و اضافه نمود: میزان نمک مصرفی توصیه شده در شبانه روز ۵ میلی گرم است که به اندازه یک قاشق چایخوری می‌باشد، لذا توصیه می‌شود حتی الامکان از مصرف غذاهای رستورانی و آماده پرهیز شود و نمکدان به سر سفره غذا آورده نشود.

عضو هیئت علمی بیان داشت: جهت حفظ سلامت کلیه بایستی آب سالم بنوشید و اگر سابقه سنگ کلیه دارید بقدری مایعات مصرف کنید تا روزانه بیش از ۲ لیتر ادرار داشته باشید.

وی گفت: سیگار جریان خون کلیه را آهسته می‌کند و عملکرد کلیه کاهش می‌یابد، از طرفی سیگار ریسک سرطان کلیه را تا ۵ درصد افزایش می‌دهد، بنابراین ترک سیگار یکی از راه‌های جلوگیری از بروز ناراحتی‌های کلیه است
 
 
کد مطلب : ۵۰۷
نام شما
آدرس ايميل شما