۰
plusresetminus
تاریخ انتشارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۸

تحریم های ظالمانه آمریکا سد ورود دستگاه های دیالیز به کشور

سرپرست مرکز مدیریت پیوند وزارت بهداشت گفت: به دلیل تحریم های ظالمانه آمریکا برای نقل و انتقال پول خرید دستگاه های دیالیز دچار مشکل شده‎ایم.
تحریم های ظالمانه آمریکا سد ورود دستگاه های دیالیز به کشور
به گزارش روابط عمومی انجمن حمایت از بیماران کلیوی،مهدی شادنوش سرپرست مرکز مدیریت پیوند و امور بیماری های وزارت بهداشت درباره اضافه شدن هزار دستگاه دیالیز جهت درمان بیماران مبتلا به نارسایی کلیه به منظور رفع کمبودها و نوسازی دستگا های قدیمی دیالیز اظهار کرد: تامین دستگاه های دیالیز به تعداد مورد نیاز و کافی برای استفاده بیماران دیده شده و برنامه ریزی های لازم را در وزارت بهداشت انجام داده ایم تا بتوانیم نیاز بیماران در سراسر کشور را تامین کنیم.
بیشتر بخوانید :

تامین سه هزار دستگاه دیالیز برای نوسازی و بازسازی ناوگان خدمت

سرپرست مرکز مدیریت پیوند و امور بیماری های وزارت بهداشت بیان کرد: امیدواریم طبق قرارهایی که گذاشته ایم هزینه دستگاه های دیالیز را تامین و دستگاه ها را خریداری کنیم و بر اساس برنامه ریزی های که انجام داده ایم، سه هزار دستگاه دیالیز جهت تامین نیاز بیماران و جایگزین کردن آنها با دستگاه های از رده خارج مورد استفاده در مراکز دیالیز به چرخه خدمت رسانی به بیماران دیالیزی اضافه شوند.

شادنوش تصریح کرد: بنابر قول های داده شده قرار بود هزار دستگاه دیالیز تا پایان امسال جهت درمان بیماران به چرخه خدمت رسانی به بیماران دیالیزی اضافه شود اما به دلیل تحریم های ظالمانه آمریکا مشکلاتی برای نقل و انتقال پول و اعتبار و رساندن آن به دست تولیدکننده خارجی داشتیم و این تحریم های طالمانه محدودیت های بسیاری برای ما ایجاد کردند.
بیشتربخوانید:

ورود هزار دستگاه دیالیز تا پایان سال ۹۷ به کشور

سرپرست مرکز مدیریت پیوند و امور بیماری های وزارت بهداشت در پاسخ به این سوال که بالاخره چه زمانی این هزار دستگاه دیالیز وارد کشور می شوند تا نیاز بیماران مرتفع شود؟ بیان کرد: تولیدکنندگان خارجی دستگاه های دیالیز قول داده اند تا طبق برنامه و تا پایان سال دستگاه های دیالیز را به ایران صادر کنند و ما بتوانیم نیاز بیماران نارسایی کلیوی را در بخش های دیالیز تامین کنیم و خدمات با کیفیتی به آنها ارائه دهیم.

شادنوش با اشاره به فعالیت یک شرکت دانش بنیان ایرانی در زمینه تولید دستگاه های دیالیز اظهار کرد: شرکت تولیدکننده ایرانی به تدریج تعدادی دستگاه دیالیز تولید و روانه بازار می کند و این دستگاه های دیالیز ایرانی به ناوگان خدمت رسانی به بیماران نارسایی کلیوی ملحق می شوند تا بیماران دیالیزی خدمات موردنیاز خود را در سراسر کشور دریافت کنند.

۱۰۰ دستگاه ایرانی در مراکز دیالیز کشور

سرپرست مرکز مدیریت پیوند و امور بیماری های وزارت بهداشت ادامه داد: ۵۴۰ مورد از دستگاه ها دیالیز در یکی از شرکت های دانش بنیان به دست دانشمندان ایرانی تولید شده و ۱۰۰ مورد از دستگاه های دیالیز تولید داخل به صورت پایلوت و آزمایشی تاکنون به بهره برداری رسیده است و از آنها در چرخه خدمت رسانی به بیماران استفاده می کنیم و امیدواریم ان شاءالله تا اواسط سال آینده مشکل بیماران دیالیزی کشور به طور کامل حل شود و در این حوزه مشکلی نداشته باشیم.
 
کد مطلب : ۵۰۱
نام شما
آدرس ايميل شما