۰
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۹

افتتاح اولین مرکز دیالیز پیشرفته همودیافیلتراسیون

نخستین مرکز پیشرفته دیالیز مجهز به دستگاه‌های همودیافیلتراسیون در کشور افتتاح شد
افتتاح اولین مرکز دیالیز پیشرفته همودیافیلتراسیون
به گزارش روابط عمومی انجمن حمایت از بیماران کلیوی،رئیس مرکز مدیریت پیوند وزارت بهداشت درحاشیه افتتاح نخستین مرکز دیالیز پیشرفته همودیافیلتراسیون در مرکز درمانی حکیم تهران گفت:حدود ۸ هزار و ۶۰۰ نفر اکنون در فهرست انتظار دریافت پیوند کلیه هستند و روزانه ۱۵ تا ۱۶ هزار نفر در کشور تحت دیالیز قرار می‌گیرند.

مهدی شادنوش افزود: سالانه ۳ تا ۴ هزار بیمار به مجموعه نیازمندان به دیالیز در کشور افزوده می‌شود و هر مرحله دیالیز برای هر نفر ۴۵۰ هزار تومان هزینه در نظام سلامت ایجاد می‌کند.

وی گفت: با توجه به این که انجام دادن دیالیز و پیوند کلیه برای بیماران رایگان است و هزینه‌ها را دولت تأمین می‌کند، لازم است تا سبک زندگی افراد به سمت پیشگیری حرکت کند و باید در کنترل فشار خون و دیابت به صورت جدی عمل کنیم.

شادنوش افزود: روش‌های درمانی مانند پیوند کلیه باید مورد توجه جدی بیمه‌ها قرار بگیرد و تلاش کنیم با پیشگیری مؤثر هزینه‌هایی که به نظام سلامت در این حوزه تحمیل می‌شود کاهش یابد.

ارتقای کیفیت زندگی بیماران با دستگاه‌های دیالیز همودیافیلتراسیون

رئیس بیمارستان دکتر لواسانی گفت: با راه اندازی نخستین مرکز دیالیز پیشرفته همودیافیلتراسیون در کشور می‌توانیم زندگی بیماران دیالیزی را ۳ تا ۴ برابر ارتقا دهیم.

سیدعلی جمالیان در حاشیه مراسم افتتاح اولین مرکز دیالیز پیشرفته همودیافیلتراسیون افزود: این روش درمانی دیالیز تا به حال در کشور وجود نداشته است و یکی از مهمترین ویژگی‌های آن این است که مولکول‌های درشت سمی را می‌گیرد که در روش‌های قدیمی این امکان وجود نداشته است.

وی گفت:در شرایط تحریم، ایجاد چنین مرکزی کار دشواری بود، اما به همت مسئولان و کمک خیرین امروز شاهد بهره برداری از این مرکز مجهز هستیم.جمالیان افزود: در این روش هم مانند روش‌های قدیمی دیالیز، بیمار هیچ هزینه‌ای پرداخت نمی‌کند و لازم نیست از این بابت بیماران دغدغه‌ای داشته باشند.
 
 
کد مطلب : ۴۸۵
نام شما
آدرس ايميل شما