۰
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۱

چرا سلامت پاها مهم است؟

اغلب ما به سلامت پوست، مو و زیبایی خود اهمیت زیادی می دهیم. اما کمتری فردی پیدا می شود که به سلامت پاهای خود نیز توجه داشته باشد و نگران سلامتی پاهای خود باشد.
چرا سلامت پاها مهم است؟
به گزارش روابط عمومی انجمن حمایت از بیماران کلیوی، بی توجهی به سلامت پاها می تواند عوارضی جبران ناپذیر داشته باشد. بسیاری از ما تنها زمانی به سلامت پاهای خود حساس می شویم که دچار پا درد، شکستگی، ضرب دیدگی و انواع مشکلات مرتبط با پاها شویم.

سلامت پاها را می توان از روی برخی نشانه های مهم ارزیابی کرد. برای مثال تورم ناگهانی انگشتان پا، تاول زدن پاها، تغییر رنگ پوست پاها(مثل سیاه شدن ناخن ها یا انگشتان) تورم مچ پا، کهیرهای پوستی، کبودی پاها و علائمی مشابه می تواند نشانه هایی باشند از بیماری های کلیوی، بیماری های قلبی، حساسیت های شدید و ...

به طور کلی سعی کنید به سلامت پاهای خود همواره توجه داشته باشید، اگر قندخون دارید به کبودی و زخم های پا دقت کنید، اگر پاهایتان تورم دارد یا به عبارتی آب آورده است، حتما برای چکاپ مشکلات کلیوی و قلبی به پزشک متخصص داخلی مراجعه کنید.

اگر شاهد زرد شدگی و پوسیدگی بافت ناخن ها هستید حتما به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنید . هر نوع کبودی بی دلیل روی پاها خطرناک است.

به طور کلی پاهای خود را پس از مدتی طولانی که در کفش بوده شستشو دهید که از باکتری ها پاک شود، اگر پاهایتان مستعد خشکی است، مرتب از روغن های نرم کننده و کرم های مرطوب کننده استفاده کنید.
 
 
کد مطلب : ۴۵۰
نام شما
آدرس ايميل شما