۰
plusresetminus
تاریخ انتشاريکشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۷
یک پرستارعنوان کرد:

دستمزد پرستاران بخش دیالیز بسیار پایین است

باتوجه به طولانی بودن پروسه دیالیز ، بیماران کلیوی برای آسیب کمتر با راهنمایی پرستاران باید ازمرحله انکار بیماری به مرحله پذیرش و باور برسند.
دستمزد پرستاران بخش دیالیز بسیار پایین است
به گزارش روابط عمومی انجمن خیریه حمایت ازبیماران کلیوی ایران ، زهرا عباسی پرستار بخش دیالیز بیمارستان فوق تخصصی میلاد گفت: من 21 سال است که به عنوان پرستار فعالیت دارم و اززمانی که طرح خود راآغاز کردم علاقه مند بودم که به یک پرستار تخصصی تبدیل شوم . به همین دلیل درابتدای طرح خود در بیمارستان لبافی نژاد دربخش ارولوژی فعالیت خود را آغاز کردم . پس از سپری کردن کلاس های آشنایی با دیالیز وارد فعالیت دراین بخش شدم.

این پرستاردیالیزافزود:متاسفانه درکشورما تمامی پرستاران ازلحاظ درآمدی با توجه به حجم کاری خود از وضعیت نامناسبی برخوردارند ،که البته این امردرپرستاران دیالیز که حتی درزندگی شخصی خود نیز با بیماری مراجعه کنندگان دست به گریبان هستند بیشترنمود می یابد.

عباسی ادامه داد: پرستارحرفه ای کسی است که فرد درآن ازجان و روح و جسم وعاطفه خود برای خدمات رسانی به بیماراستفاده می کند ودر بعضی موارد به دلیل درارتباط بودن با بیماران خود نیز دچار بیماری می شود بنابراین به نظر میرسد که باید بهای بیشتری به این قشر داده شود که متاسفانه این امردر کشورما صورت نمی گیرد وپرستاران باید با پرداختی های پایین به فعالیت ادامه دهند. اگرعشق به این حرفه وجود نداشت بسیاری ازپرستاران ازاین شغل پرمشغله دست می کشیدند.

وی درخصوص پیشنهاد خود به بیماران کلیوی و دیالیزاظهارداشت: افراد دیالیزی باید به این باوربرسند که دیالیزیک روش درمانی برای فعالیت کلیه به شمارمیرود ، بنابراین فرد یک بیمار نیست و تنها باید درهفته سه بار به این مراکز مراجعه کند تا با این روش فعالیت کلیه ها انجام شود و با حفظ روحیه خود به زندگی عادی برگردد. یک فرد دیالیزی باید به جای غرق شدن در مرحله انکار به مرحله باور برسند.

این پرستاراظهارداشت : چون افراد دیالیزی دارای یک بیماری مزمن هستند ،تمام تلاش پرستاران این است که با راهنمایی این افراد از لحاظ روحی ،روانی ، دارویی و حتی تغذیه ای این دوران را به خوبی سپری شود و در شرایط بهتری تحت پیوند قرار گیرند.
 
 
 
کد مطلب : ۴۳۰
نام شما
آدرس ايميل شما