۰
plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۳
در دیدار مشترک سمن ها با مسئولان استانداری زنجان مطرح شد:

سازمان های مردم نهاد پلی میان دولت و جامعه

با گسترش سازمان های مردم نهاد در کشورمی توان نیازهای موجود در جامعه را شناسایی کرد و با تعامل با دولت پاسخگوی نیازها بود.
سازمان های مردم نهاد پلی میان دولت و جامعه
به گزارش روابط عمومی انجمن خیریه حمایت ازبیماران کلیوی ایران ،در دیدار مشترک مسئولان استانداری استان زنجان با سمن ها که با هدف بررسی دغدغه های سازمانهای مردم نهاد وافزایش نقش آنها در تصمیم سازی ها صورت گرفت ، مسیح الله سلطانی مدیر کل دفترامور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان گفت: درسال 1392 حدود 142 تشکل در استان زنجان وجود داشت که متاسفانه بسیاری از آنها نیمه فعال وغیر فعال بوده اند. اما درحال حاضرتعداد آنها به 349 تشکل وخیریه فعال رسیده است و به صراحت می توان گفت که از 5 سال گذشته تاکنون تعداد سمن های استان رشدی 130 درصدی را داشته است.

مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان گفت: درحال حاضرازمجموع تشکل های فعال دراین استان ، 262 تشکل مجوز استانی ، 52 تشکل شهرستانی ،35 تشکل دارای نمایندگی و دو تشکل ملی هستند.

سلطانی با اشاره به اینکه براساس سیاست های دولت تدبیروامید ،سمن ها یار دولت و بازوی اجرایی برای تصمیم گیری های دولتی هستند، بیان کرد: به منظور اتخاذ تصمیمات صحیح ترو بهره گیری از نیازهای مردم در جامعه ، بخشی از امور قابل واگذاری به تشکل های مردم نهاد است تا با یاری این مجموعه ها دولت بتواند بهترین سیاست ها را اتخاذ کند.

محمد رضا طهماسبی مدیرانجمن حمایت ازبیماران کلیوی استان زنجان نیزدراین مراسم اظهار داشت: استان زنجان یکی از مجهزترین و بزرگترین مراکزدیالیز کشوررا داراست و با تلاش های مستمر این انجمن ، تاکنون هزار و 400 بیماربا پیوند کلیه و حمایتهای صورت گرفته به زندگی خود باز گشته اند.

یوسف ثبوتی عضوهیات علمی دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان نیز با اشاره به اینکه درجوامع مختلف نقش سازمان های مردم نهاد بسیار کلیدی است ، بیان کرد: با توجه به اینکه سازمان های مردم نهاد در بطن جامعه هستند در تعامل با مردم قادرند به راحتی نیازسنجی کنند و در تعامل با بخش اجرایی کشور گام هایی را در راستای پاسخگویی به نیازهای جامعه بردارند ، به همین دلیل باید در کشور توجه ویژه ای به اینگونه سازمان ها صورت بگیرد.
کد مطلب : ۴۰۱
نام شما
آدرس ايميل شما