۰
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۷

کاهش میل جنسی در مردها نشانه چیست؟

میل جنسی هم در مرد و هم در زن با مسائل روحی-روانی اطراف وی رابطه مستقیم دارد که چگونگی رابطه عاطفی با همسر، مشغله ذهنی، کار بیش از حد و افسردگی یا اضطراب مهمترین آنها است
کاهش میل جنسی در مردها نشانه چیست؟
به گزارش روابط عمومی انجمن حمایت از بیماران کلیوی،یک جراح و متخصص بیماری‌های کلیه و مجاری ادراری گفت: مهمترین علامت کاهش هورمون‌های مردانه، کاهش میل جنسی محسوب می‌شود و این کاهش در مردان دارای نمود بیشتری از زنان دارد.

دکتر محمدرضا صفری‌نژاد با بیان این مطلب اضافه کرد: میل جنسی هم در مرد و هم در زن با مسائل روحی-روانی اطراف وی رابطه مستقیم دارد که چگونگی رابطه عاطفی با همسر، مشغله ذهنی، کار بیش از حد و افسردگی یا اضطراب مهمترین آنها است.

وی تصریح کرد: بیکاری، مشکلات مالی، وجود بیمار در خانواده و بسیاری از مسائل دیگر می‌توانند میل جنسی مرد را تحت شعاع قرار دهند. نباید فراموش کرد که وجود یک یا چند مورد از موارد فوق دلیل علت کاهش میل جنسی یا سرد مزاجی نمی‌تواند باشد، ممکن است بیمار در پس زمینه دارای یک مشکل جسمی‌ باشد. مهمترین علامت کاهش هورمون‌های مردانه، کاهش میل جنسی است.

صفری‌نژاد اظهارداشت: اگر مردی بتدریج دچار کاهش میل جنسی مثلا در شش ماه شده باشد باید از نظر میزان هورمون‌های مردانه بررسی شود. گاها سایر مسائل روحی-روانی در زندگی مشکل جسمی ‌از قبل موجود را تشدید می‌کنند و باید به این موضوع توجه کرد.

این جراح و متخصص بیماری‌های کلیه و مجاری ادراری گفت: تشخیص کمبود هورمون‌های مردانه نیاز به آزمایشات تخصصی دارد و بر خلاف تصور عامه مردم و تعدادی از همکاران، این تستوسترون خون نیست که مشخصه سطح هورمون مردانه طبیعی در مرد باشد. کاهش میل جنسی در مردان دارای نمود بیشتری از زنان است چون در یک رابطه زناشوئی مرد به عنوان فاعل عمل می‌کند.

وی تصریح کرد: مرد معمولا اگر دچار کاهش میل جنسی باشد نعوظ طبیعی نیز در وی اتفاق نمیفتد و بنابراین برقرار کردن یک رابطه زناشوئی طبیعی غیرممکن می‌شود
 
کد مطلب : ۴۰
نام شما
آدرس ايميل شما