۰
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۴

تحمل رنج 4 عمل جراحی در 10 سال

کودک 10 ساله خوزستانی برای سلامتی نیازمند کمک است .
تحمل رنج 4 عمل جراحی در 10 سال
به گزارش روابط عمومی انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی ایران ، تبسم ، دختربچه 10 ساله خوزستانی ،از بدو تولد به نوعی بیماری مغزی دچارمی شود و دربیمارستان کودکان مفید تحت عمل جراحی قرارمی گیرد. اما مشکل اوبه همین جا ختم نمی شود ،عروق سمت چپ مجاری ادراری تبسم در سه سالگی نیزدچار تنگی می شود وبا پیگیری های مستمرموردعمل جراحی مجاری ادراری قرارمی گیرد.

اما حدود 17ماه بعد ازاین عمل جراحی حال این کودک درمدرسه نامساعد شده و پس ازانتقال به بیمارستان مشخص می شود که کراتین او به 13 رسیده و درشرایط بدی قرار دارد. تبسم با سرعت تحت دیالیزقرارمی گیرد وپس از 3 ماه نام او درلیست انتظار پیوند کلیه وارد می شود.

پس از پیدا شدن کلیه مناسب برای پیوند، تبسم همراه با مادر راهی شیراز می شود . اوبه مدت سه ماه درکانکس با بدترین شرایط زندگی می کند وسپس موردعمل پیوند قرارمی گیرد.اوایل پیوند وضعیت تبسم رو به بهبود می رود اما یکباره فشارخون او بسیار بالا می رود و دچارسر درد و تشنج شدید می شود، به نظر پزشکان تبسم دچارمشکلات عروقی شده وباید به سرعت مجددا تحت عمل پیوند عروق قرار بگیرد.

برای این کار از ران پای اوعروق مورد نیازخارج می شود تا به اندام های مورد نظر پیوند زده شود اما به یکباره فشارخون تبسم بالا می رود و به خانواده او اعلام می شود که احتمال برگشت تبسم به زندگی بسیار پایین است ،مادر تنها درخواست می کند که چند لحظه کودک خود را ببیند . دراین لحظه تنها چیزی که آن دو را آرام می کند خواندن آیت الکرسی است.تبسم بعداز 5 ساعت با ضریب هوشی 2 و شرایط بسیار نامناسبی ازاتاق عمل خارج می شود و متاسفانه پیوند کلیه خود را پس می زند.

درحال حاضراو 15 ماه است که  تحت دیالیز قرارمی گیرد وبه دلیل داشتن پنل 70 ،انجام عمل پیوند برای اوقدری دشوار شده است. اما با کمک خیرین وانجمن خیریه حمایت ازبیماران کلیوی ایران تبسم درخوابگاه این انجمن مستقرشده و تحت آزمایش های قبل از پیوند قرار دارد.

این کودک خطاب به خیرین می گوید،  فقط من نیستم که نیاز به حمایت شما دارم ،درشهرمن کودکانی هستند که به کمک های شما چشم دوخته اند . من یک روز در میان دیالیزمی شوم اما به دلیل مشکل عصب پا و لرزش شدید آن ،به زورمی توانم یک ساعت دیالیز را تحمل کنم. آرزومی کنم که با کمک شما تمام کودکان ،سلامتی خود را به دست بیاورند و بعد ازهمه من هم ازاین درد نجات یابم.

مردم خیرونیکوکاربرای کمک به این کودک می توانند ازطریق اپلیکیشن آپ و کد دستوری# 141*4*733* هدایای نقدی خود را به حساب انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی ایران واریز کنند.
 
کد مطلب : ۳۸۶
نام شما
آدرس ايميل شما