۰
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۵

۴۰ بیمار کرمانی در لیست پیوند کلیه

کامیابی : تهیه منابع و تدوین ابزارهای آموزش عمومی ، ارتقاء سطح سواد جمعی در حوزه اهداء عضو و فرهنگ¬‎سازی در سطح استان توسط اداره پیوند اعضاء در معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمان انجام می شود
۴۰ بیمار کرمانی در لیست پیوند کلیه
به گزارش روابط عمومی انجمن حمایت از بیماران کلیوی،رایج ترین روش درمان در بیماران کلیوی دیالیز است و پیوند کلیه عبارت است از کارگذاری کلیه انسان از شخصی به شخص دیگر یک پیوند موفق می تواند عمر فرد دریافت کننده را طولانی کند و کیفیت زندگی را بسیار بهبود ببخشد و بیمار از محدودیت های دیالیز و از تظاهرات برگشت پذیر اورمی خلاص می شود.

محبوبه کامیابی مدیر امور بیماری ها و مراکز تشخیصی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در گفتگو با راه آرمان اظهار داشت: در سال جاری ۴۰۰ بیمار دیالیزی داریم و حدود ۴۰ نفر در لیست پیوند کلیه و ۱۱ نفر در لیست پیوند کبد قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری حدود ۱۱ مورد مرگ مغزی و حدود ۲۴ بیمار پیوند کلیه و کبد داشته ایم، ابراز کرد: هم اکنون تعداد ۲۴۰ بیمار مرد دیالیزی و ۱۵۷ بیمار زن دیالیزی داریم.

کامیابی با بیان اینکه جلسات دیالیز بیماران به صورت کاملا رایگان انجام می شود، عنوان کرد:تهیه منابع و تدوین ابزارهای آموزش عمومی، ارتقاء سطح سواد جمعی در حوزه اهداء عضو و فرهنگ­سازی در سطح استان توسط اداره پیوند اعضاء در معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمان انجام می شود.

این مقام مسئول در رابطه با نقش شهرداری در زمینه اهدا عضو خاطر اظهار کرد:مشارکت شهرداری در انتشار منابع آموزشی به شکل بنر و سایر ابزارها یا تبلیغات در اتوبوس های شهری و بیلبوردهای شهرداری و … در سطح شهرها در یک مقطع انجام شده که نیاز به استمرار در مشارکت دارد.

کامیابی افزود: مشارکت صدا و سیما در اطلاع رسانی های استانی از جشن ها و مراسم مرتبط با حوزه اهداء عضو، تقدیر از خانواده اهداء کننده و پخش مصاحبه های تخصصی در این رابطه با هدف فرهنگ سازی چشم گیر که نیاز به استمرار دارد.

مدیر امور بیماری ها و مراکز تشخیصی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت:جلب حمایت خیرین در این حوزه با مشارکت بنیاد نفیس در ساخت فضای فیزیکی پیوند اعضاء در بیمارستان افضلی پور صورت می گیرد.

کامیابی در پایان خاطر نشان کرد: از ابتدای سال ۹۷ جهت ۱۵۰ نفر مراجعه کننده حضوری فرم تحویل کارت اهداء عضو تکمیل و کارت صادر شده است و مابقی از طریق سایت انجمن اهداءکنندگان عضو اقدام نموده اند.

یکی از بیماران دیالیزی در گفتگو با راه آرمان اظهار داشت:در ابتدای بیماری هفته ای دو بار دیالیز می شدم و حدود ۶ ماه در لیست پیوند کلیه بودم بعد از این مدت پیوند کلیه انجام شد اما به دلایلی پیوند موفق نبود و بعد از ۶ ماه دیگر مجددا پیوند کلیه صورت گرفت.

وی افزود : هزینه های دیالیز در بیمارستان رایگان بود وهم اکنون بعد از پیوند کلیه هر ماه چکاب می شوم تا کارکرد کلیه مورد ارزیابی قرار گیرد.

این بیمار دیالیزی بیان کرد:مراقبت و مصرف دارو همیشگی است و ترس از جمله مشکلات اصلی همراه بیمار است.
 
 
کد مطلب : ۳۸۵
نام شما
آدرس ايميل شما