۰
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۱
مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان سمنان اعلام کرد:

پیوند 6 بیمار کلیوی در استان سمنان از ابتدای سال جاری

از ابتدای سال 97 تاکنون 6 بیمار کلیوی در استان سمنان تحت عمل پیوند قرار گرفته اند که از این تعداد 2عمل با کمک مستقیم خیرین صورت گرفته است.
پیوند 6 بیمار کلیوی در استان سمنان از ابتدای سال جاری
به گزارش روابط عمومی انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی ایران ، منصوربیرقی مدیرانجمن استان سمنان در رابطه با فعالیت های این انجمن گفت: انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان سمنان به منظور یاری رساندن به وضعیت معیشتی بیماران باکمک خیرین ،علاوه بر پرداخت هزینه ملزومات مورد نیاز 22 بیمار دیالیز صفاقی به صورت ماهانه ، کمک هزینه دارو و درمان به صورت نقدی درحد امکانات انجمن، پرداخت کمک هزینه ایاب و ذهاب ماهانه 50هزار تومان به بیماران کم توان حرکتی در روستاها ، اقدام به اهداء ماهانه سبدکالا ، پرداخت هزینه ثبت نام کلاس های ورزشی به بیماران کلیوی و برگزاری اردوهای تفریحی و ورزشی می کند تا بیماران علاوه بر درمان از لحاظ روحی و روانی نیز شرایط بهتری را داشته باشند.

وی دررابطه با تعداد بیماران دیالیز استان سمنان اظهار داشت: درحال حاضر 357 بیمار دیالیزی دراین استان وجود دارند که از این تعداد 34 نفر در منازل تحت دیالیز صفاقی و 323 نفر تحت همودیالیز قرارمی گیرند.

بیرقی درخصوص وضعیت پیوند بیماران دراین استان نیزافزود: ازابتدای سال 97 تاکنون 6 بیمار کلیوی تحت عمل جراحی پیوند قرار گرفته اند که از این تعداد هزینه 2 نفر از آنها به طورمستقیم به وسیله خیرین پرداخت شده است.

مدیرانجمن حمایت ازبیماران کلیوی سمنان ادامه داد: درسال 97 به منظور بهبود خدمات دهی وحمایت ازبیماران با انتصاب مدیران لایق و بومی در تمامی شهرستان های استان سمنان امکان ارائه خدمات اداری و حمایتی فراهم شده و با این اقدام بیماران مشکل مراجعه به انجمن مرکز استان را نخواهند داشت.

وی با اشاره به ساماندهی ارائه خدمات حمایتی به بیماران نیز گفت: پس از برگزاری جلسات متعدد با سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی استان سمنان ،تعدادی از بیماران که مشمول طرح های حمایتی و درمانی این ادارات بوده اند جهت دریافت کمک به این مجموعه ها معرفی می شوند و بدین ترتیب تعدادی از بیماران که به طور موازی و هم زمان از مراکز خیریه مختلف به صورت ماهانه کمک دریافت می کردند ساماندهی می گردند.

بیرقی افزود: اجرای طرح غربالگری جهت کشف افراد مستعد بیماری کلیوی درسطح مدارس ابتدایی استان نیز از برنامه هایی است که در این انجمن دنبال خواهد شد. بدین منظورجلسات متعددی با حضورمعاونت اجتماعی استانداری، فرماندار،روسای دانشگاه علوم پزشکی ، مرکز بهداشت ، نظام پزشکی و آموزش و پرورش صورت گرفت و مقرر شده تا با همکاری صداوسیمای مرکز استان و سازمان فرهنگی و ورزشی  شهرداری سمنان در خصوص تبلیغ و اطلاع رسانی فعالیت هایی صورت بپذیرد.   
 
 
کد مطلب : ۳۵۰
نام شما
آدرس ايميل شما