۰
plusresetminus
تاریخ انتشارشنبه ۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۷
مدیرانجمن حمایت از بیماران کلیوی استان بوشهر خبر داد:

پیوند 410 بیمار کلیوی از سال 1372 تاکنون

با تلاش ها و پیگیری های انجام شده در انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان بوشهر از سال 1372 تاکنون 410 بیمار تحت عمل پیوند کلیه قرار گرفته اند.
پیوند 410 بیمار کلیوی از سال 1372 تاکنون
به گزارش روابط عمومی انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی ایران ، شعیب عباسی مدیر انجمن استان بوشهراظهار داشت : درحال حاضر در انجمن حمایت از بیماران کلیوی این استان اقداماتی همچون برگزاری کارگاه های آموزشی و پیشگیری و همچنین نشست هایی برای بررسی وضعیت روحی ، روانی و اجتماعی بیماران صورت می گیرد تا ضمن بازدید منازل آنها در صورت ضرورت کمک های مالی و درمانی مناسب انجام شود.

مدیر انجمن استان بوشهر در خصوص تعداد بیماران کلیوی استان افزود: تاکنون در این انجمن این استان 500 بیمار دیالیزی به ثبت رسیده که از این میزان 24 نفر دیالیز صفاقی و 476 نفر نیز همودیالیز می شوند . این در حالی است که از سال 1372 تاکنون نیز در این استان 410 پیوندی هستند.

وی در رابطه با برنامه های آینده این انجمن ادامه داد: یکی از عمده ترین مشکلات بیماران دیالیزی مسائل مالی است که برای رفع این مشکل ارتباطات موثری با دستگاه های دولتی صورت گرفته تا بخشی از این مشکلات مرتفع شود.

عباسی افزود: علاوه بر آن با توجه به اینکه انجمن حمایت از بیماران کلیوی رویکرد خیریه ای دارد تلاش جهت جذب کمک خیرین برای حمایت مالی از بیمارانی که از لحاظ مالی در شرایط مناسبی قرار ندارند نیز از مواردی است که دراین انجمن با جدیت دنبال می شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در استان 12 بخش دیالیز وجود دارد ، گفت: به منظور رفاه حال بیماران نیز در این انجمن جلساتی با مسولان دانشگاه علوم پزشکی برگزار شده تا بیماران استان با شرایط و وضعیت بهتری تحت درمان ، آزمایش و دیالیز قرار گیرند.
 
کد مطلب : ۳۴۱
نام شما
آدرس ايميل شما