۰
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۷

سه بیمار کلیوی در تاریکی مطلق

به دلیل مشکلات ژنتیکی سه فرزند یک خانواده سردشتی علاوه بر از دست دادن قدرت بینایی خود به بیماری کلیوی دچار شده اند
سه بیمار کلیوی در تاریکی مطلق
به گزارش روابط عمومی انجمن خیریه حمایت ازبیماران کلیوی ایران ، فاطمه 60ساله در روستای سردشت دزفول زندگی می کند او همانند بسیاری از افراد هم روستایی خود اقدام به ازدواج فامیلی می کند و مادر 4 فرزند می شود، او می گوید در زمان بارداری به دلیل نبود امکانات در خانه زایمان کرده و امکان انجام آزمایش ژنتیک را نداشته است .

فاطمه در حال حاضر 3 فرزند پسر و یک دختر دارد اما شکل زندگی او با دیگران متفاوت است همسرفاطمه در شهرداری نگهبانی می کند و به سختی زندگی را می گذراند . پسران فاطمه تا سن 15 سالگی با شرایط سخت اقتصادی ادامه تحصیل می دهند اما یکباره برای تک تک فرزندانش اتفاقی عجیب رخ می دهد.

فرزندان فاطمه  یکی پس از دیگری بینایی خود را از دست می دهند و بلافاصله دچار بیماری کلیوی شده و دیالیزی می شوند. در چنین شرایط بغرنج اقتصادی او ناچار است ساعت 3صبح از خانه خارج شود و به همراه سه فرزندش برای دیالیز با هر وسیله نقلیه ای که امکان داشته باشد به بیمارستان دزفول مراجعه کند و پس از 3 تا 4 ساعت دیالیز به سختی خود را به خانه برساند.

او می گوید از آنجا که همسرش نگهبانی می کند درآمدی کافی  برای گذران زندگی و مراقبت از سه بیمار کافی ندارد و مجبور است برای پرداخت هزینه رفت و آمد به بیمارستان هر روزبرای مردم  نان بپزد و بفروشد .

فاطمه پس از مدتی با انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی ایران آشنا می شود و با همکاری بخش مددکاری انجمن یکی از فرزندان او که امکان پیوند را دارد در لیست انتظار پیوند قرار گرفته و در نظر است تا کمک های لازم جهت کاهش فشار زندگی برای او وفرزندانش صورت بگیرد.

مشروح این گزارش را در مجله بعدی شفا بخوانید ....
کد مطلب : ۳۰۳
نام شما
آدرس ايميل شما