۰
plusresetminus
تاریخ انتشاريکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۲
متخصصین برجسته کشور خواستار شدند

سازمان پیوند اعضاء تشکیل شود

در نخستین نشست شورای پیوند که از سوی انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی ایران برگزار شد ، متخصصین برجسته و فعالان این بخش به منظور همسویی مجموعه های مرتبط خواستار تشکیل سازمان پیوند اعضاء شدند.
سازمان پیوند اعضاء تشکیل شود
به گزارش روابط عمومی انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی ،در این نشست دکتر ناصر سیم فروش جراح و متخصص کلیه و مجاری ادرار ( ارولوژی) با اعلام این پیشنهاد گفت : خوشبختانه کشور در زمینه پیوند کلیه حائز رتبه نخست در منطقه است و متخصصین این رشته نیروهای متخصصی را تربیت کرده اند.

وی گفت : متاسفانه در این بخش سیستم پشتیبانی مناسبی وجود ندارد و هیچکس از پزشکان در خصوص مایحتاج آنها برای درمان سوال نمی کند از سوی دیگر نیز یک پزشک برای حضور در کنگره های تخصصی خارجی باید هزینه های فراوانی را بپردازد که این امر گاهی باعث حضور نیافتن پزشکان در کنگره ها می شود.

سیم فروش درخصوص راهکار اساسی برای جلوگیری از این موارد و همسویی انجمن های بیماران کلیوی ، پیوند اعضاء، نفرولوژی و ارولوژی افزود: تنها راهکار کلیدی برای برون رفت از این مشکلات ایجاد سازمان پیوند اعضاء است .سازمانی  همانند سازمان انتقال خون دارای تشکیلاتی منسجم باشد که با برخورداری از بودجه مشخص ، زیر نظر وزارت بهداشت به صورت همسو بتواند به فعالیت بپردازد.

رئیس قطب ارولوژی کشور با اشاره به افزایش میزان پیوندهای دوم و سوم بیان کرد: پیوند کاری بسیار دشوار است بنابراین نیازمند یک سیستم قوی است و این سیستم تنها با تصویب ایجاد یک سازمان همانند سازمان انتقال خون ایجاد خواهد شد.

دکتر مجید علی عسگری،ارولوژیست و جراح پیوند نیز در این خصوص بیان کرد: آنچه که در این 30 سال در بخش کلیه صورت گرفته ناشی از عشق به این حوزه است بنابراین نمی توان این انتظار را داشت که نسل های آینده نیز از این شیوه پیروی کنند بنابراین یکی از اولویت ها باید تشکیل یک سازمان باشد تا با این اقدام از تک فکری ها جلوگیری شود و با نگرش سازمانی علاوه بر هماهنگی تمامی مجموعه های مرتبط نیروهای متخصص نیز به این رشته گرایش یابند.وی ابراز داشت : اگر سازمانی جهت پیوند اعضاء ایجاد نشود به طور حتم عشق به این رشته ها تا مدتی پیش میرود و پس از آن دچار مشکل خواهیم شد.

دکتر رضا سعیدی فیروزآبادی جراح  پیوند نیز با تاکید بر ضرورت ایجاد سازمان پیوند تصریح کرد: در حال حاضر یکی از ضرورت بخش پیوند نبود سازمانی منسجم و متشکل از تمامی مجموعه های مرتبط است بنابراین برای ایجاد تعامل بیشتر بین انجمن های پیوند و ارتباط مناسب تر با وزارت بهداشت و درمان ایجاد چنین سازمانی ضروری به نظر می رسد.

مشاور امور پیوند انجمن بیماران کلیوی افزود: با ایجاد سازمان پیوند علاوه بر اینکه مراحل پیوند بیماران هموارتر می شود بلکه بیمار نیز دچار ناهماهنگی های موجود نشده و کمترین آسیب را میبیند ، به علاوه اینکه پزشکان در این بخش نیز با تمایل بیشتری به فعالیت می پردازند و تمامی اقدامات به شیوه صحیح تر و اصولی تری صورت می گیرد.
 
کد مطلب : ۳۰
نام شما
آدرس ايميل شما