۰
plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۶
در 20سال گذشته اتفاق افتاد

خروج 1450 بیمار کلیوی از چرخه دیالیز

با همت خیرین و تلاش و پیگیری های انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان سالیانه بیش از 20بیمار دیالیزی از چرخه دیالیز خارج می شوند و با عمل پیوند به زندگی باز می گردند.
خروج 1450 بیمار کلیوی از چرخه دیالیز
 به گزارش روابط عمومی انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی ایران ، محمد رضا طهماسبی مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان در خصوص فعالیت های انجام شده دراین انجمن گفت: به منظور ارتقاء کیفیت دیالیز بیماران کلیوی استان این انجمن توانست با کمک خیریه ساختمانی 5 طبقه  بازیربنای 4 هزار متر مربع را احداث کند تا با بهره گیری از این ساختمان کلیه خدمات مددکاری، اداری، آموزشی، درمانی و دیالیز بیماران در یک مجموعه صورت بگیرد.
 
وی گفت : طبق برنامه ریزی های صورت گرفته از سال 95 تاکنون مقرر شد که هر ساله یک طبقه از این مجموعه با کمک خیرین استان به بهره برداری برسد . خوشبختانه در سال 95 بر حسب اولویت انجمن بخش دیالیز مجموعه در طبقه نخست با 30تخت و پذیرش 200بیمار آغاز به کار کرد و در سال 96 نیز طبقه دوم مجموعه که بخش اداری، آموزشی و تحقیقاتی است به بهره برداری رسید.
 
طهماسبی ادامه داد: در سال 97 نیز در طبقه آخر این مجموعه استارت ساخت مهمانسرا زده شد تا با ظرفیت 13 سوییت تا آخر سال به بهره برداری برسد.

مدیر انجمن زنجان افزود: در طبقه همکف نیز درمانگاه مجموعه ایجاد خواهد شد که البته 60درصد آن تکمیل شده و تا انتهای سال 98 با کمک خیرین این بخش نیز مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت و در طبقه دیگر نیز بخش آزمایشگاه و خدمات پاراکلینیکی ایجاد خواهد شد.

وی در رابطه با میزان بیماران کلیوی ثبت شده در انجمن استان زنجان خاطرنشان کرد: به طور کلی 1843 پرونده از بیماران کلیوی تحت پوشش  انجمن در استان زنجان وجود دارد که از این میزان 450 نفر تحت دیالیز خونی و 10 نفر تحت دیالیز صفاقی قرار دارند.

وی افزود: 450 بیمار دیالیزی خونی این مجموعه در 3 مرکز استان زنجان و 6 مرکز شهرستان های تابعه دیالیز می شوند . این درحالی است که در این استان 751 بیمار پیوندی وجود دارد.

مدیر انجمن زنجان در رابطه با دیگر عملکردهای این استان تصریح کرد: علاوه بر آن این انجمن 632 نفر بیمار مراقبتی را تحت پوشش قرار داده که این افراد در صورت عدم رسیدگی و کنترل دچار دیالیز خواهند شد.

طهماسبی با اشاره به دو رسالت این انجمن جهت خدمات رسانی بهتر به بیماران کلیوی گفت: این انجمن همواره دو رسالت رسیدگی به امورات درمانی و معیشتی و اطلاع رسانی و آموزش حفاظت از سلامتی مردم در جامعه ازابتلا به بیماری های کلیوی را دنبال می کند درهمین راستا نیزبرگزاری جلسات آموزشی با بهره گیری از پزشکان و متخصصان حوزه پیوند، خدمات پشتیبانی تحصیلی و معیشتی و حتی ازدواج بیماران با بهره گیری از گروه روانشناسی و مددکاری انجمن ،برگزاری اردوهای تفریحی و زیارتی برای بیماران و همکاری با صداوسیما جهت آموزش پیشگیری در روستاها از اقداماتی است که در انجمن صورت می گیرد.

وی بااشاره به اینکه برای دیالیز یک بیمار کلیوی ماهانه 10میلیون تومان هزینه به کشور تحمیل می شود اظهار داشت : این انجمن خوشبختانه توانسته است ظرف 20 سال 1450 بیمار را با انجام عمل پیوند از چرخه دیالیز خارج کند که این اقدام از سیاست هایی است که در این انجمن به شدت مورد توجه است.
 
کد مطلب : ۲۴۵
نام شما
آدرس ايميل شما