۰
plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۱
در آستانه 21 اسفند روز جهانی حمایت از بیماران کلیوی

متن کامل سخنرانی مدیرعامل محترم انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی ایران

بسمه تعالی به نام خدای سمیع و بصیر، خطا پوش بخشنده بی نظیر، به نام خدای عشق آفرین، پروردگاری که شکرانه سلامت را خدمت به ناتوانان و محتاجان قرار داد و نعمت سلامتی را برترین نعمت دنیا برای بندگانش خواست. خدا را سپاسگزاریم که در آستانه تولّد دوباره طبیعت و نو شدنِ حیات دنیا فرصتی را فراهم کرد تا در کنار شما عزیزان که وجود هر کدام از شما برای مجموعه ما نعمتی بی حساب از جانب خدای مهربان است باشیم و باز هم با اعتماد به محبت و لطفِ شما و حضور گرمتان که در طی کردن این راهِ پر فراز و نشیب دلگرممان می کند راهمان را با شکوهتر و با قدم های استوارتر هموار کنیم و در راهِ خدمت به عزیزانی که چشم امیدشان گاه تنها به مدد و کمک من و شما است مثل قبل مصمم باشیم.
متن کامل سخنرانی مدیرعامل محترم انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی ایران
بر شما پوشیده نیست که از سال 1359 که فعالیت این انجمن با حضور شما مردمِ خیّر و همراه و خانواده های بیمارانِ کلیوی شروع شده است همه توان و نیروی خود را به کار گرفته که در همه بخش های مورد نیاز بیماران و خانواده های آن ها از جمله بخش های آموزش و پیشگیری – برنامه های فرهنگی – هنری و ورزشی _تأمین اقلام دارویی مورد نیاز و وسایلِ پزشکی برای دادنِ خدماتِ بهتر و بیشتر به این بیماران و از همه مهمتر خدمات حمایتیِ این عزیزان که بیشتر با همّت شما خیرین محترم و عزیز انجام می شود از هیچ کمک و امدادی فروگذار نکرده و حتی عهده بسته ایم با تمامِ توان هرچه بیشتر در خدمت این عزیزان باشیم. جا دارد همین جا با تمامِ وجود و از صمیمِ قلبمان از همه دستگاه¬ های حمایتی و خیّرین بزرگوار تشکر کنیم و اعلام کنیم چشم امید ما همراهانِ شما در انجمن حمایت از بیماران کلیوی هم چنان به دست های بخشندة شما و وجود گرم از محبت شماست که اگر نبود حمایت و همراهی بی دریغِ شما عزیزان ما و خدمتگزارانِ شما امروز در این جایگاه حضور نداشتیم.
هرچند امروز دیگر کسی نیست که در شهرهای بزرگ و حتی کوچک و حتی دور افتاده ترین روستاهای کشور این بیماری را نشناسد و با انجمن  آشنا نباشد. همه این به خاطر فعالیتهای خوب و دلگرم کننده شما و حضور شما عزیزان است.
حال که این مجالِ شکرگذاری برای همه ما مهیا شده با پاره ای از مشکلات و کمبودهای موجود اشاره می کنم و باز هم از همه شما مخصوصاً خیرین عزیز تقاضا می کنم با دعوت از دوستان و هموطنانِ دیگرمان انجمن را در سرتاسر ایرانِ عزیز بشناسانید.
امروز ما در بخش تأمین دستگاه دیالیز برای بیمارانِ خود دچار کمبود هستیم. هرچند بخشی از این دستگاه ها هر سال با همت شما خیّرین و عزیزان و وزارت بهداشت که بسیار در این راه ما را کمک می کنند تأمین می شود ولی با توجه به افزایش تعداد بیماران مبتلا و متأسفانه نیاز مالیِ خانواده های بیماران که این روزها سخت ترین و بزرگترین دغدغه همه ماست هر ساله نیازمان به این دستگاه بیشتر می شود و حال که ویروس منحوس کرونا هم به این مشکل افزوده و این عزیزان حداقل باید سه روز در هفته به مراکز درمانی جهت دیالیز مراجعه کنند میزان خطر آلودگی این عزیزان به این ویروس بیشتر شده و خطر مرگ آن ها را تهدید می کند.
دیگر مشکل بزرگ ما تأمین داروی بیماران پیوندی است که هرچند مسئولان تمامِ تلاش خود را در جهت تأمین آن به کار می بندند ولی با توجه به موضوع تحریم و کمبود دارو و گران شدنِ این اقلام تأمین آن برای خانواده های این عزیزان بسیار سخت شده و خیلی از این بیماران با توجه به شرایط جسمانی خود حتی قادر به کار کردن هم نیستند و نمی توانند معاشِ روزانه خود و خانواده هایشان را تأمین کنند چه برسد به خرج دارو و درمان و بر همه این ها باید کمبود وسایل مورد نیاز دیالیز ازجمله وسایل دیالیز صفاقی مانند کاست را هم اضافه کرد.
هرچند که اصلاً تمایل نداشتم در آغاز چنین همراهیِ صمیمانه و در حضور چنین جمع شریف و محترمی خاطرِ شما را مکدّر کنم ولی چه کنم که لحظه ای چهرة معصومِ کودکی که در انتظار تأمین داروی خویش به انجمن و به دوستانِ من مراجعه می کند از جلوی چشمانم دور نمی شود و هرگز قطرة اشکی که از چشمانِ مادر و همسری دردمند می چکد لحظه ای از ذهنم دور نمی شود و دستانِ لرزانِ آن پدری که در چشمانش دردِ شرمندگی زن و همسر و خانواده موج می زند لحظه ای مرا رها نمی کند. این چنین شد که با شما به دردِ دل نشستم و می دانم باز هم این دست های پُرمهر شما خیّرین و همراهانِ صمیمیِ این انجمن به یاریِ ما خواهد شتافت چرا که و در پایان عرایضم ضمن تقدیر و تشکر از همه عزیزانی که دعوت انجمن را پذیرفته اند و امروز در کنار ما هستند .
برای همگی شما از خداوند متعال تنی سالم و سری سبز و سربلند آرزو می کنم.
کد مطلب : ۱۳۲۵
نام شما
آدرس ايميل شما