۰
plusresetminus
تاریخ انتشارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۲
مشاور امور پیوند انجمن حمایت از بیماران کلیوی ایران؛

توفان بیماری های مزمن در راه است

با توجه به دشواری درمان بیماری های مزمن ، انجمن حمایت از بیماران کلیوی می تواند با فعالیت های آموزشی شمار این بیماری ها را کاهش دهد.
توفان بیماری های مزمن در راه است
به گزارش روابط عمومی انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی ایران ، دکتر رضا سعیدی مشاور امور پیوند انجمن در بیست و هفتمین همایش مدیران استانی انجمن گفت : از زمانی که با انجمن بیماران کلیوی همکاری خود را آغاز کردم به همراه مدیر عامل این مجموعه به چندین استان سفر کردم که با مشاهده برخی از استان ها وضعیت نامناسب بیماران به نیاز مبرم این افراد به کمک پی بردم‌.

 وی گفت : در ۴۰ سال گذشته بیماریهای مسری در ایران وجود داشته و پزشکان در صدد درمان اینگونه بیماران بوده اند اما در حال حاضر الگوی بیماری ها نیز تغییر یافته و تا یک سال ونیم آینده باید منتظر توفان عظیم بیماری های مزمن باشیم.

سعیدی افزود:  گسترش ارتباطات و فناوری های جدید جهانی که پیامد آن پیشرفت جوامع است می تواند پیامدهای منفی ای همانند تغییر فرهنگ های بومی را داشته باشد که همین تغییر فرهنگ ها می تواند منجر به تغییر الگوی بیماریها شود.

مشاورامور پیوند انجمن با اشاره به اینکه 50درصد افراد بالای  50سال دارای بیماری های قلبی وعروقی و 20درصد دارای بیماری های قند و دیابت هستند، گفت: تمام این موارد می تواند باعث بروز بیماری های کلیوی شوند که برای جلوگیری آنها باید برنامه ریزی کرد. 

وی با تاکید براینکه درمان بیماری های مزمن نسبت به بیماری های مسری دشوارتراست ، بیان کرد:ازآنجا که بیماری های مزمن در نهایت منجر به معلولیت و مرگ و میر می شوند، بنابراین انجمن حمایت از بیماران کلیوی می تواند با برنامه ریزی و فرهنگ سازی تا حدی از بروز و ترویج این بیماری ها جلوگیری کند.

سعیدی افزود: سالانه 15 تا 20درصد به شمار بیماری های مزمن کلیوی افزود می شود بنابراین انجمن می تواند با فعالیت در زمینه آموزش و آگاهی جامعه،توصیه به استفاده از رژیم های غذایی (کم چوب، کم قند و کم نمک)، تشخیص زودهنگام بیماری ها و یاری رساندن جهت درمان و حل مشکلات و معضلات بیماری نقش کلیدی را ایفا کند.
کد مطلب : ۱۱۹
نام شما
آدرس ايميل شما